Arhitekti 36 Tartu | E-L 10.00 - 19.00 | Tel: 51994059 | info@veinimaailm.ee

MONTEBALDO BARDOLINO 2021

Kuiv punane vein. Viinamarjasordid Corvina 95%, Rondinella

 

Valetti veinimaja sai alguse 1975. aastal, kui pere vanaisa ostis ameerikasse läinud vennalt väikese maatüki imeilusas Bardolinos ja jättis pojale veinimaja ülesehitamise, kes tänaseks on omakorda jätnud majandamise oma kolmele pojale. Valetti valmistab tüüpilisi Verona ja Garda järve veine: Bardolino, Valpolicella, Custoza ja Lugana ning lisaks erandlikku sarja I Re Barbari.

 

Uue veinimaja omapärane arhitektuur: kivist, terasest ja klaasist hoone peidab betoonisüdamikku, mille keldrites on veinide küpsemiseks ideaalsed tingimused. Veinimaja külalised saavad läbi klaas-seinte nautida vaadet Garda järvele ja kuplilisele maastkule. Töökas veinipere tuletab meelde kõigile: Aeg möödub, aga unistused lähevad edasi. 

 

Valetti Montebaldo Bardolino on eriline. Kõrge mägi Monte Baldo ise on rahvusvaheline kuulsus, selle hingematva panoraamvaate pärast Garda järvele, aga ka veiniaedade kruusane, moreense päritoluga mullastik on parim: soosib viinamarjade aeglast arengut. Väljavalitud istanduse saagikust on võrsete eemaldamisega limiteeritud ja korje on jäetud võimalikult hiliseks. Marju on peale kestade leotamist õrnalt pressitud, peale alkoholset käärimist jäeti vein täielikuks malolaktiliseks käärimiseks 12 kuuks terastanki. 

 

Veini rubiinpunane värv sädeleb pokaalis; lõhnas kirsid, granaatõun, pipar ja nelk; maitse on mitmekülgne, hea hapete ja pargi tasakaaluga, kergelt marjase järelmaitsega. Sobib kokku paljude külmade ja soojade roogadega,  alustades värsketest salatitest ja lõpetades igat liiki lihadega.     

Sobib keldris hoidmiseks kuni 5 aastat.